2419/​551

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Bordlampe af patineret diskometal, dråbeformet kanelleret korpus. Stemplet monogram, Denmark. Dessin 1832. H. inkl. fatning 35.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere fatning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

853141 (Autobud) 10.500 DKK
859022 10.000 DKK
853141 (Autobud) 8.500 DKK
859022 8.000 DKK
853141 7.500 DKK
859022 7.000 DKK
955727 6.500 DKK
1052663 6.000 DKK