2419/551
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Bordlampe af patineret diskometal, dråbeformet kanelleret korpus. Stemplet monogram, Denmark. Dessin 1832. H. inkl. fatning 35.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere fatning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
853141 (Autobud) | ||
859022 | ||
853141 (Autobud) | ||
859022 | ||
853141 | ||
859022 | ||
955727 | ||
1052663 |