2422/822
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Standerlampe og væglampe af grålakeret metal, justérbar skærm. Udført hos Louis Poulsen. Standerlampe: H. 130. Væglampe: H. 20. D. 31. (2)
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
12 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
985217 | ||
915162 (Autobud) | ||
985217 | ||
915162 (Autobud) | ||
985217 | ||
915162 | ||
1083802 | ||
883804 | ||
1083802 | ||
980024 | ||
102054 | ||
980024 |