2419/​134

Et par franske piedestaler af rigt udskåret og forgyldt træ, plade af rødbroget marmor. 19. årh. H. 104. Diam 32.

Brugsslitage. Ridser, mærker og afslag. Afskalninger. Restaureret. Løs i samlingerne.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK