2420/17
Dansk piedestal af bemalet jern med vase af jern. 19. årh.s midte. Piedestal H. 138. B. 50. D. 48. Vase H. 50. B. 45. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Det er tydeligt at piedestalen og vasen har stået udendørs. Krakeleret maling og synlig rust.
Vurdering
Hammerslag
13 bud
7740 (Autobud) | ||
836355 | ||
7740 (Autobud) | ||
885130 | ||
7740 (Autobud) | ||
885130 | ||
7740 | ||
836355 | ||
7740 (Autobud) | ||
836355 | ||
7740 | ||
836355 | ||
7740 |