1951/500
Kurt Østervig (f. 1912, d. 1986)
“Jagtstolen”. Et par lænestole med stel af massiv eg, sæde og ryg med patineret kernelæder. Model 168. Udført hos K.P. Jørgensens møbler. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||