1418/1178
Et par smaragdørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med smaragder på i alt ca. 2.74 ct. samt talrige brilliantslebne zirkonia. L. ca. 2,5 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 30. april 2014
Vurdering
Hammerslag