1418/​1178

Et par smaragdørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med smaragder på i alt ca. 2.74 ct. samt talrige brilliantslebne zirkonia. L. ca. 2,5 cm. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 30. april 2014

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK
550 DKK
500 DKK