1338/113
Charles Henrichsen Bremsen (f. København 1854, d. sst. 1924)
“Fiskeplads ved Præstø”. Sign. monogram 1904. Olie på lærred. 66×94.
Udstillingsnotat på etiket på blændrammen.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 16. september 2013
Vurdering
Hammerslag