1613/581
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931)
Bøjede træer. Sign. E. Wegener 1912. Skitse på bagsiden. Olie på plade. 22×27.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren og siden nedarvet i nuværende ejers familie.
Moderne kunst og design, 29. marts 2016
Vurdering
Hammerslag
30 bud