1343/86
C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)
Skovparti fra Sorø. Sign. C. F. Aagaard Sorø d. 30. Maj 1880. Olie på lærred. 53×83.
Minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 21. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag