Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Jørgen Gustava Brandt (f. København 1929, d. Dragør 2006)
“Ud af intet kommer du blødt gående”, 1979. Original mappe med digte samt grafiske tryk. Sign. Robert Jacobsen og Jørgen Gustava Brandt. Oplag 338/450. Trykt hos Ivan Ivan Edeling. Seriegrafi, litografi og radering i farver samt i sort/hvid. Bladstørrelse 56×38. Uindrammede
Moderne kunst og design, 14. april 2015