1707/1735
Tre russiske/baltiske ikoner. Kristus Pantokrator. 20. årh. slutning. 33×32. Helgen. Ca. 1900. 35×27,5. Ærkebiskop. 19. årh.s slutning. 33,5×27. Alle tempera på træ.(3)
33×32: Ridser og mærker. Mindre krakeleringer. Revner i træet. 35×27,5: Revner i træet. Mindre krakeleringer samt afskalninger. 33,5×27: Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Varia, 16. februar 2017
Vurdering
Hammerslag
16 bud