1312/9000
Stort indisk pragtdørsparti af orientalsk træ, rigt udskåret og med fodstykke i form af to hvilende heste. Beslag og hængsler af jern. 18./19. årh. H. 250. B. 160. D. 85.
BEMÆRK: Eftersyn på effekterne starter onsdag 6/3.
Erhvervet af nuværende danske ejer under rejse til Indien i 1990.
Almindelig slitage samt småreparationer. Dørpartiet kan adskilles.
Interior, 18. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud