1644/​149

Engelsk natbord af mahogni, front med jalousi og skuffe, profileret top og ben, indlægninger af messing. 19. årh. H. 67. B. 36. D. 35.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet.

Ældre malerier og møbler, 31. oktober 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag