1317/130
John Robertson Reid (f. Edinburgh 1851, d. London 1926)
En fiskerfamilie. Manden ordner net. Sign. J. R. Reid. Olie på lærred. 25×40.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2013
Vurdering
Hammerslag