1551/169
Kinesisk 'low table' af hardwood, profileret sarg udskåret med ornamentik. Qing, 19. årh.s slutning. H. 30. L. 79. B. 44.
Proveniens: Telegrafbestyrer og kunstsamler Sophus Black, 1882–1960.
Mindre skader samt reparationer. Skrammer.
Ældre malerier og møbler, 14. december 2015
Vurdering
Hammerslag
23 bud