1723/171
STOR fransk rokoko kaminforsats af nøddetræ, svungen top, front skåret med rocailler, kæmninger og fugle. 18. årh.s midte. H. 114. B. 155. D. 37.
Alderstegn. Enkelte spor efter ormeangreb. Småreparationer. Patina.
Ældre malerier og møbler, 5. juni 2017
Vurdering
Hammerslag