2421/1292
“Verona” taske af brunt Damier Ebene kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, hængelås med nøgler, et lynlåsrum med en indvendig lomme og rødt stof-for. H. 21 x B. 32 x D. 17 cm. Samt pung af brunt Damier Ebene kanvas med gyldne beslag. H. 10. B. 18,5. D.1 cm. 2010. (2)
Dustbags til taske og pung samt æske til pung medfølger.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Mindre ridser på læderbesætning. Alle mål er cirkamål.
Vurdering
Hammerslag