Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Werke von 1900 bis 1914 der Museen von Leningrad und Moskau”, 1954. Sign. Picasso, 9/200. Trykt hos Mourlot Paris. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 72,9×49.
Litteratur: Czwiklitzer nr. 97.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 25. februar 2014
13 bud