1317/​1651

En samling engelske og danske blikdåser, mange dekoreret med Dronning Elisabeth II samt Kong Christian Chocolade, Danica Chocolade og Slots Chocolade. Desuden seks hæfter om det britiske kongehus, bl.a. “The Reigh of King Georg V Silver Jubilee”, “The Queen's Coronation Day”, “King George The Sixth” og “The Crowning of the King & Queen”. 20. årh. Dåser 3,5×4,5–22×14,5. Diam. 17,5–20,5. (35)

Ridser, mærker og buler. Alders- og brugsslitge. Rust. Hæfter med brugsslitage.

Varia, 25. april 2013

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK