1409/81
Herman Wedel Anker (f. Oslo 1845, d. Nordfjord 1895)
Pige ved en skovsø. Sign. Herman W. Anker 78. Olie på malepap. 18×24.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 24. februar 2014
Vurdering
Hammerslag
20 bud