1243/159
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af herre, siddende en face mod højre. Usigneret. Olie på malepap. 13×11.
Mindre afskalninger. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og antikviteter, 22. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag