1308/196
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Sommerdag i Arildsleje på Kullen ved Arildsminde. Sign. Viggo Pedersen. Olie på lærred. 40×61.
Mindre krakeleringer og afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2013
Vurdering
Hammerslag