1522/1570
Fransk bordlampe af porcelæn med hyrdescene og birketræer, sign. C. Velly. Med montering af forgyldt bronze. Faux Sevres. H. 70 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En smule skæv.
Varia, 28. maj 2015
Vurdering
Hammerslag