1522/​1570

Fransk bordlampe af porcelæn med hyrdescene og birketræer, sign. C. Velly. Med montering af forgyldt bronze. Faux Sevres. H. 70 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. En smule skæv.

Varia, 28. maj 2015

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK