822/33
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Interiør med siddende rygvendt kvinde. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 94×72.
Malerier, 27. september 2011
Vurdering
Hammerslag