1349/8571
Russisk festdagsikon, centralt med nedstigningen til dødsriget og omstandelsen omgivet af tolv festdagsmotiver. Tempara på træ. 19. årh. 31×27.
Ridser og mærker. Restaureret. Mindre afskalninger.
Russisk tema-auktion, 2. december 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud