1332/757
“PH-2/1”. Ni-armet bombardementskrone med stel af messing, fatningshuse af hvid bakelit monteret med skærme og bundskåle af matglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 76. H. 60.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 6. august 2013
Vurdering
Hammerslag