1337/670
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Vase af stentøj, modelleret i knoppet stil. Dekoreret med sungglasur. Sign. Salto, 20897. Kgl. P. Ej dateret. H. 15,5.
Moderne kunst og design, 10. september 2013
Vurdering
Hammerslag