1627/1531
To næsten identiske Næstved stager af malm, balusterformede stammer på runde fodstykker. 18. årh. H. 16,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 7. juli 2016
Vurdering
Hammerslag
11 bud