1312/​1510

Dansk rococo hovedvandsæg af sølv. Mester Willads Christensen Berg, Odense 1770. Tilhørende etui af præget skind medfølger. H. 6.

Proveniens: Herregården Tølløsegård.

Etui med mindre brugsslitage.

Varia, 21. marts 2013

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK