1312/1510
Dansk rococo hovedvandsæg af sølv. Mester Willads Christensen Berg, Odense 1770. Tilhørende etui af præget skind medfølger. H. 6.
Proveniens: Herregården Tølløsegård.
Etui med mindre brugsslitage.
Varia, 21. marts 2013
Vurdering
Hammerslag