1444/82
Carl Christian Andersen (f. København 1849, d. Hellerup 1906)
Gadeparti i Tunis. Sign. C. Chr. Andersen Tunis Nov. 1882. Olie på lærred. 66×44.
Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 27. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag