1340/562
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Vase af stentøj modelleret i spirende stil. Dekoreret med sungglasur. Sign. Salto, 20679. Kgl. P. Udført 1963. H. 12.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 1. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
26 bud