1323/795
Inge & Luciano Rubino
“Sommerfuglestolen”. Et sæt på fire stole af teak, sæde og ryg med sort skind. Udført hos Sorø Møbelfabrik. (4)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Sider på sæde med ekstra slitage.
Moderne kunst og design, 4. juni 2013
Vurdering
Hammerslag