1704/148
Orientalsk kiste af mørkpoleret træ, udskåret med skrifttegn og bladværk. 20. årh. H. 63. B. 104. D. 55.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Revner i træet indvendigt. Manglende bakke.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
13 bud