318/7
Johannes Foersom (f. 1947)
Peter Hiort-Lorenzen (f. 1943)
“Partner”. Armstol med drejefunktion, stel af matforkromet stål. Sæde, ryg og armlæn betrukket med mørkegrå skind. Model EJ 70-R. Udført hos Erik Jørgensen.
Proveniens: Sælges på begæring af Statsadvokaten for Særlig Økonomisk og International Kriminalitet.
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og smuds.
Tvangssalg, 12. december 2016
Vurdering
Hammerslag
24 bud