1435/696
Lågskål af patineret og delvis poleret bronze. Yderside med rillet mønster. Stemplet Tinos Ægte Bronce, Made in Denmark. H. 13. Diam. 18.
Lågets overside med indgravering. Alders- og brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. august 2014
Vurdering
Hammerslag
33 bud