1432/1314
Safirbroche af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige safirer, granater, tanzanitter og stjernesafir. Ca. 44×43 mm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 6. august 2014
Vurdering
Hammerslag