1704/40
Empire sekretær af mahogni, front med tre skuffer og opklappelig skriveklap bag hvilken små skuffer og rum samt hemmelige rum. 19. årh. H. 146. B. 89. D. 43.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Finérreparationer. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag