1445/677
Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022)
Lille komposition. Usign. Bemalet glas. 10×14.
Proveniens: Journalist og kunstanmelder Gunnar Jespersen (1922–1994).
Moderne kunst og design, 4. november 2014
Vurdering
Hammerslag