869/​847

Gustaviansk konsol af forgydlt og bemalet træ, plade af hvid marmor, sarg med frise udskåret med bladværk, runde kannelerede ben. Stockholm, 18. årh.s slutning. H. 83. B. 66. D. 44.

Russisk, møbler og varia, 2. december 2016

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

38.000 DKK