869/847
Gustaviansk konsol af forgydlt og bemalet træ, plade af hvid marmor, sarg med frise udskåret med bladværk, runde kannelerede ben. Stockholm, 18. årh.s slutning. H. 83. B. 66. D. 44.
Russisk, møbler og varia, 2. december 2016
Vurdering
Hammerslag