1409/1314
Tanzanitring af sterlingsølv forgyldt med 14 kt. hvidguld prydet med talrige facetslebne lysviolette tanzanitter. B. 12 mm. Str. 59. Ca. 2012. Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 26. februar 2014
Vurdering
Hammerslag