Valdemar Foersom Hegndal (f. Randers 1916)
Ole Find (f. København 1936, d. Bredebro 1985)
Kvindehoved, Siddende kvinde, Barnehoved og fugl. Delvist sign. Skulpturer af lertøj og af udhugget rød granit. H. 20–38. (4)
Proveniens: Pressefotograf Børge Venges samling.
Siddende kvinde med afslag. Barnehoved med brændingsrevne.
Moderne kunst og design, 26. februar 2013
18 bud