1320/1565
Samling sølv bestående af pokal og diverse bestik. Københavns bymærke mm. 20. årh. Vægt 673 gr. Medfølger en sølvplet sukkertang (9+1)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Med monogram og/eller år på alle dele.
Varia, 16. maj 2013
Vurdering
Hammerslag