1337/1519
Lommeur af sølv med repetition, guillocheret skive med forgyldt timering med romertal, forgyldt værk og støvkapsel, sidstnævnte mærket Breguet & Fils, N 22762. Ca. 1800. Vægt 137 gr. Kassediam. 54 mm. Samt urkæde af sølv. (2)
Defekt. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 12. september 2013
Vurdering
Hammerslag