1313/500
Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Babe”. Sign. på bagsiden Kvium 99. Olie på lærred. 30×25.
På bagsiden udstillingsetiket fra DCA Gallery, New York, hvor billedet er betitlet “Abused Painting” (1997).
Moderne kunst og design, 26. marts 2013
Vurdering
Hammerslag