1334/216
Kinesisk konsolskab af poleret elmetræ, front med skuffer og låger bag hvilke hylder, prydet med blomster. Ca. 1900. H. 103. B. 98. D. 37.
Revner i træet. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2013
Vurdering
Hammerslag
58 bud