2419/145
Ubekendt maler, 19. årh.
“Panorama di Napoli dal Golfo”. Udsigt over Napoli fra bugten. Sign. Leonardo d'Esposito 53. Gouache på papir. Lysmål 47×88.
Mindre skader i hjørner samt let smuds mellem glas og værk. Undersøgt i ramme.
Vurdering
Hammerslag