1643/36
Engelsk étagère af mahogni, øverst skuffe under hvilken tre hylder. 20. årh.s begyndelse. H. 134. B. 50. D. 36.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne. Lettere skævhed.
Ældre malerier og møbler, 24. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag