920/101
Rigsbankdaler 1813, H 24A, KM 683.1, S 1, Sieg 26.1, 14,47 g, mange små ridser - medaljeprægskarakter. Pragteksemplar af den sjældne variant, der som den eneste danske mønt er skåret af Christian Andreas Müller.
Quality
Unc-EF
Auction
Category
Estimate
Sold
Price realised
24 bids
When | Bidder | Bid |
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||