1947/391
Heriz tæppe, nordvestlige Persien. Klassisk geometrisk medaljondesign. 20. årh.s begyndelse. 338×244
Slidte frynser. Jævnt slidt. Pletvis hårdt slidt.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag