2416/234
Tastevin af sølv, fliget fane, isat svensk mønt. Engelske importstempler af Samuel Boyce Landeck, Sheffield 1896. Derudover Hollandsk minerva stempel. 19. årh.sidste halvdel. L. 17 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag